РАДИОКЛУБ "DELTA"

UR4UWS/EO0UD

Громадський музей «Чорнобиль – пам'ять Львівщини»

Георгій Чліянц (UY5XE)

Наш музей був відкритий 15 березня 2019 р., є осередком пам’яті львів’ян – ліквідаторів аварії на ЧАЕС, який складається із двох кімнат, де містяться світлини ліквідації аварії на ЧАЕС, одяг та речі ліквідаторів, книги присвячені події та пам’яті тих, хто загинув рятуючи світ від Чорнобильської катастрофи.

«Зараз наше основне завдання, щоб цей музей «жив». Щоб його відвідувало багато молоді, яка знає про Чорнобильську катастрофу тільки з книжок чи розповідей. І тут дуже важлива ваша роль, ліквідаторів, які з перших уст можуть розказати про ті події молодим людям. Сподіваюся, що люди які є тут присутні, навіть у своєму середовищі будуть активними щодо інформаційної кампанії музею, адже його варто наповнити і експонатами і спогадами людей, про те як вони жили, як працювали. Пам'ять є важливою і особливо важливою у вихованні молодого покоління. Вірю, що спільними зусиллями музей «житиме» - зазначила директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Кузяк.

«Дякую усім, хто долучився до відкриття музею. Адже на Західній Україні немає таких музеїв, як сьогодні ми відкриваємо тут. Сьогодні тут є початки нашого музею, в подальшому ми долучимось до справи, щоб збільшувати, поповнювати музей» - зазначив голова Львівської обласної організації «Союз Чорнобиль України» Андрій Кульчицький.

chornobil pam yat lvivshchini 02chornobil pam yat lvivshchini 03chornobil pam yat lvivshchini 04chornobil pam yat lvivshchini 05chornobil pam yat lvivshchini 06chornobil pam yat lvivshchini 07chornobil pam yat lvivshchini 08chornobil pam yat lvivshchini 09chornobil pam yat lvivshchini 10

Наш музей вже відвідало кілька сотень чоловік. - як індивідуально, так і групами (вкл. львівських школярів і туристів міста).

25-27 квітня Львів відвідали італійські журналісти-короткохвильовики - Франческа (Francesca Dani - I450FI) і Лоріан (Loriano De Angelis - IZ5RHU). Основна програма їх візиту складалася з екскурсії по місту, відвідування нашого музею, присутність 26 квітня на щорічному мітингу біля чорнобильського Меморіалу, на якому перед присутніми виступила Франческа та безпосереднє спілкування з «ліквідаторами». Особливий інтерес в музеї у них викликав стенд, присвячений регулярним експедиціям львівських «ліквідаторів» -коротковолновіков в Чорнобильську зону і активність звідти в ефірі.

У забезпеченні прийому італійців, мені багато допоміг Леонід Харченко (UT1WL), з яким ми разом працювали в Чорнобилі.

Додам, що Франческа регулярно пише листи і задає всілякі питання (щодо Чорнобиля та Львова), тому що вона працює над книгою про Чорнобиль і про візит нашого міста.

chornobil pam yat lvivshchini 11chornobil pam yat lvivshchini 12chornobil pam yat lvivshchini 13

З 21 квітня по 5 травня Лоріан і ще кілька коротковолновіков з його були авктівни в ефірк СПС Ю5CNPP. Серед кількох тисяч QSO, в Логе зафіксовані 112 позивних короткохвильовиків України. В даний час QSL знаходяться у друку і вони будуть для них автоматично відправлені в наше QSL-бюро.

chornobil pam yat lvivshchini 14

16 червня музей відвідала група дітей (оператори UR4WXQ) - разом із дорослими та керівником дитячої радіостанції ЛОЦТТУМ – Ігорем Адамовським (UR4WG).

chornobil pam yat lvivshchini 15chornobil pam yat lvivshchini 16chornobil pam yat lvivshchini 01

Адреса музею: пл. Є. Маланюка, 6 (2-й поверх – у приміщенні ЛОО «Союз Чорнобиль України»).

Режим роботи: вівторок та п’ятниця (з 12.00 до 16.00).

Для довідок: 096-2183722 – Юрій Гнатюк

 

RK-DELAT-emblema

Flag Counter

 forum-odessa

BCRC logo

KDXCC