РАДИОКЛУБ "DELTA"

UR4UWS/EO0UD

ДИПЛОМ "ІВАН СІРКО"

sirko

ІВАН СІРКО (бл. 1605 – 1680)
Іван Сірко – найвидатніший кошовий отаман Запорозької Січі за історію її існування. Принаймні 15 разів його обирали кошовим отаманом. Своїми блискучими походами Іван Сірко зажив слави непереможного полководця. Вважалось, що ніхто краще не може протидіяти турецьким і татарським військам, проти яких він провів понад 50 битв, не зазнавши в них поразки.
Джерела свідчать про гнучку дипломатичну діяльність кошового отамана, який особисто листувався з найвпливовішими політиками того часу. Про нього писали тогочасні європейські газети, літописні й хроністи багатьох країн, його оспівували українські та іноземні поети.
Ще за життя Іван Сірко став героєм безлічі легенд і переказів. Кошовий отаман Сірко завжди боронив православну віру, відстоював волю руської людини, з особливим завзяттям піклувався про визволення з татарської і турецької неволі якомога більше християн, незалежно то росіянин, українець, поляк або литовець. Фольклорна традиція пов`язує з ім`ям Сірка написання легендарного листа турецькому султанові.

УСЛОВИЯ ВЫПОЛНЕНИЯ ДИПЛОМА

RK-DELAT-emblema

Flag Counter

 forum-odessa

BCRC logo

KDXCC